Ski Sport Finlandin uutiskirje, olkaa hyvä!

Alppikoulujen yhteisten taito- ja fysiikkatestien ilmoittautumisaikaa on jatkettu 15.1.2018 asti!

Lukekaa lisäinfoa tästä viestistä

Alppikoulujen tavoitteena on tarjota mahdollisuus tehokkaaseen valmentautumiseen yläasteelta aina ammattiin valmistumiseen asti. Alppikoulu on osa Suomen virallista alppi- ja freestylehiihdon valmennusjärjestelmää, jossa mahdollistetaan nuorille ympärivuotinen valmentautuminen.

Rukan ja Tahkon alppikoulut on osa Ski Sport Finlandin virallista alppi- ja freestylehiihdon valmennusjärjestelmää, näiden lisäksi alppikouluja on Levillä ja Rovaniemellä. Rukan alppikoulussa on Suomen ainoa freestylelinja.

Alppikoulujen yhteiset taito- ja fysiikkatestit järjestetään Rovaniemellä Santa Sporissa tammikuussa 23.-24.1.2018. 
Ilmoittautumisaikaa on Joulun pyhien vuoksi jatkettu viikolla 15.1.2018 asti!

Testien sisällöstä löytyy tarkempaa tietoa, videoineen, Ski Sport Finlandin nettisivuille linkatusta Google-kansiosta. Yhdistyksen nettisivuilta löytyy myös linkki ilmoittautumislomakkeeseen, lisäinfoa testien aikataulusta ja niiden alppikoulujen esittelymateriaalit, jotka ne meille ovat toimittaneet.

Tässä linkki yhdistyksen nettisivuille: http://www.skisport.fi/Alppikoulut

Tutustukaa huolellisesti sivustoon ja kaikkeen informaatioon ja jakakaa tätä viestiä seuroissanne ja laskuyhteisöissänne aktiivisesti, jotta mahdollisimman moni nuori saisi riittävästi tietoa asiaan liittyen! 

Lue myös nämä

Tule tutustumaan toimintaamme!

28.10.2018

Levi Snow Sport Academy GoExpo Winter 2018 messuilla 2. - 4.11.2018

Levi Snow Sport Academy ja Lapin Urheiluakatemia yhteistyöhön

29.03.2018

Järjestämme ensi vuonna (2018-2019) alppihiihdon sekä FreeRiden yläkoululeiritystä yhdessä Lapin Urheiluakatemian yläkouluakatemian kanssa.

Älä missaa hakuaikoja!

12.12.2017 - Koulutustoiminta | Urheilutoiminta

Huippu-urheilulinjan syksy 2017

01.11.2017 - Urheilutoiminta

Huippu-urheilulinjan Syksy 2017